CZ | EN

Festival Prague Sounds: Angélique Kidjo hraje Talking Heads, legendární basista Ron Carter naposledy, spoluautor hudby k filmu The Revenant Alva Noto i pocta Johnu Zornovi

13/10/2023

Africká zpěvačka Angélique Kidjo s osobitým pojetím kultovního alba Remain in Light kapely Talking Heads, legendární jazzový basista Ron Carter na svém vůbec posledním evropském turné, průkopník elektronické hudby a spoluautor soundtracku k filmu The Revenant Alva Noto a soubor Ensemble Modern se speciálním audiovizuálním projektem nebo přední americké smyčcové kvarteto JACK Quartet s poctou Johnu Zornovi. To je jen několik lákadel z programu festivalu Prague Sounds, který 1. listopadu začíná v pražském Rudolfinu koncertem uhrančivého britského zpěváka a klavíristy Benjamina Clementina. 27. ročník festivalu dříve známého jako Struny podzimu nabídne do 18. listopadu devět zahraničních hvězd té nejaktuálnější a nejzajímavější hudby mnoha žánrů - elektroniky, jazzu, soudobé hudby nebo hip hopu. Vedle již zmíněných jmen vystoupí nebinární zpěvák a hudebník Owen Pallett, britský elektronický mág Nathan Fake, vycházející hvězda britské hip hopové scény Kofi Stone a navíc také domácí kapela Bert & Friends se svými netradičně klavírně pojatými písněmi. Koncerty proběhnou vedle Rudolfina například ve Veletržním paláci, prostoru DOX+, La Fabrice, Foru Karlín, Kasárnách Karlín nebo CAMPu. Program spolu se vstupenkami najdou zájemci na www.praguesounds.cz.

„Letos se nám podařilo sestavit žánrově velmi rozkročený program - od hudebního solitéru jako Benjamin Clementine, přes jazzovou legendu Rona Cartera, avantgardní poctu Johnu Zornovi s JACK Quartet, jednu z největších afrických zpěvaček Angélique Kidjo až po vlivná jména elektronické hudby. Společné je ale všem koncertům to, že si z nich odnesou diváci výjimečné hudební zážitky," říká zakladatel a ředitel festivalu Marek Vrabec.

 

Vstupenky
Vstupenky