CZ | EN

Místa konání

  • Rudolfinum

    Alšovo nábř. 12,
    110 00 Josefov

    zobrazit na mapě →

    Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

    V rámci festivalu Prague Sounds v Rudolfinu vystoupili mj. Cassandra Wilson, Ron Carter, Benjamin Clementine, Daniel Hope, Brad Mehldau, Ahmad Jamal, Gil Shaham, Charles Lloyd, Lizz Wright, Hugh Masekela, Jiří Suchý, Jiří Stivín a další. 

     

  • Multifunkční sál DOX+

    Poupětova 3
    170 00 Praha

    zobrazit na mapě →

    Centrum DOX je vnímáno jako dynamická kulturní platforma a prostor pro konfrontaci rozdílných přístupů a tendencí, a to i díky své nezávislosti na státních institucích a programu založenému na mezinárodní spolupráci.

    Budova Centra DOX je ukázkou špičkové současné světové architektury. Mezinárodně uznávaný projekt přestavby staré továrny na multifunkční prostor je dílem architekta Ivana Kroupy. V roce 2008 byl DOX nominován na prestižní cenu Mies van der Rohe Prize a prestižní publikace The Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture ho řadí mezi nejzajímavější světové architektonické projekty posledních deseti let. Výstavní plochu více než 3 000 m² doplňuje kavárna, knihkupectví a designový obchod.

    V roce 2018 se DOX rozšířil o technicky špičkově vybavený multifunkční sál DOX+, který vznikl podle návrhu architektonického studia Petr Hájek Architekti. Slouží především scénickým uměním – divadlu, tanci, hudbě, filmu či performanci. Také sál DOX+ byl v roce 2018 nominován na evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe. DOX+ představuje cenný příspěvek do pražského koncertního života. Moderní multifunkční sál je díky promyšlené akustice prvotřídním prostorem pro provádění současné hudby.

    Festival Prague Sounds v DOX+ uvedl mj. skladatele Michaela Gordona, skladatelku Caroline Shaw nebo mistra loopingu Owena Palleta.

     

  • La Fabrika

    Komunardů 1001,
    170 00 Praha 7-Holešovice
    zobrazit na mapě →

    Kulturní centrum La Fabrika se nachází v pražských Holešovicích. Komplex vznikl propojením, přestavbou a dostavbou několika továrních objektů z počátku dvacátého století podle návrhů ateliéru KAVA. Industriální původ propůjčil La Fabrice zvláštní půvab a originalitu. Rekonstrukce Slévárny byla dokončena v roce 2012. Již předtím se však v prostředí bývalé továrny konaly alternativní site-specific projekty, které využívaly právě onu syrovost chátrajícího objektu. Při rekonstrukci zůstaly zachovány v maximální míře cenné architektonické tovární prvky i dřevěné trámy původní stropní konstrukce, které spolu s okny, kterými může do sálu pronikat denní světlo, dodávají tomuto prostoru jeho měkkost.

    V minulosti zde v rámci festivalu Prague Sounds vystoupili například raper Soul Williams, mistři slova Kae Tempest, varhaník Ondřej Pivec, multiinstrumentalista Jiří Slavík či smyčcové kvarteto JACK Quartet. 

     

  • CAMP

    Vyšehradská 51
    128 00 Praha 2 (areál Emauzského kláštera)  
    zobrazit na mapě →

    Centrum architektury a městského plánování neboli CAMP je multimediální galerie se zaměřením na budoucnost měst. Je základním zdrojem přehledných a dostupných informací o přítomnosti a budoucnosti hlavního města a funguje jako otevřená platforma, „základní tábor“ pro každého, kdo má zájem o společné plánování a rozvíjení Prahy.

    CAMP je součástí Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a je financován Magistrátem hlavního města Prahy. Sídlí na Karlově náměstí, v areálu Emauzského opatství, kde návštěvníci najdou výstavní sál s unikátní 25metrovou projekcí, studovnu s velkým výběrem publikací o architektuře, urbanismu a designu, kavárnu s venkovní terasou a přednáškový sál s bohatým programem sestávajícím z veřejných diskusí, vystoupení odborníků a odbornic, workshopů, filmových projekcí, výtvarných dílen pro děti a dalších aktivit.

    CAMP také spravuje a edituje mapový portál prahazitra.camp, který slouží jako základní přehled stavebních záměrů na území Prahy, a to od prvních nápadů přes projekty v procesu přípravy až po ty, které se již dokončují na staveništích. 

    Festival Prague Sounds zavítal do prostor CAMPu poprvé v roce 2023 - pražskému publiku se zde představil britský elektronický umělec Nathan Fake.

  • Veletržní palác

    Dukelských hrdinů 47
    170 00 Praha 7 - Holešovice  
    zobrazit na mapě →

    Klenot české funkcionalistické architektury, původně určený pro konání veletrhů, je sídlem Národní galerie Praha od roku 1976. Palác byl postaven v letech 1925 až 1928 podle návrhu architektů Josefa Fuchse a Oldřicha Tyla ⁠–⁠ v té době jako největší stavba svého druhu na světě. Tehdy sloužil společnosti Pražské vzorkové veletrhy, po druhé světové válce se pak stal palác sídlem několika společností zabývajících se zahraničním obchodem. Do historie budovy se výrazně zapsal 14. srpen 1974, kdy byla téměř zničena obrovským požárem, jehož likvidace trvala až do 20. srpna. V roce 1976 bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci, která trvala velmi dlouho ⁠–⁠ kompletní oprava budovy byla dokončena až v 90. letech.

    Festival Prague Sounds zavítal do prostor Veletržního paláce poprvé v roce 2023, kdy se představil průkopník elektronické hudby a vizuálního umění Alva Noto, který spojil své síly s Ensemble Modern, předním evropským souborem soudobé hudby.

  • Forum Karlín

    Pernerova 51,
    186 00 Praha 8-Karlín
    zobrazit na mapě →

    Forum Karlín se nachází v těsné blízkosti centra Prahy v části Karlín, která v současné době expanduje rozvojem v oblasti moderní architektury. Projekt byl postaven na pozemcích historického objektu, který od roku 1908 sloužil jako továrna na moderní parní kotle společností Českomoravská Kolben & Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill, který o svém projektu řekl: „Forum Karlín je unikátní industriální budova. Šlo mi o to, zvýraznit jedinečnost tohoto působivého prostoru a citlivě přeměnit jeho původní industriální využití. Tento projekt nového funkčního využití budovy úspěšně vyzdvihuje krásu karlínského industriálního historického odkazu.“

    Prague Sounds v sále Fora Karlín v minulosti uskutečnily mj. koncert Steva Reicha, Angelique Kidjo, Nilse Frahma, koncertní provedení hudby Zdeňka Lišky k filmu Markéta Lazarová a také zde uvedly oratorium Anthracite Fields Julie Wolfe.

  • Vladislavský sál, Pražský hrad

    Třetí nádvoří Pražského hradu 48,
    119 00 Praha 1 - Hradčany

    zobrazit na mapě →

    Vladislavský sál sloužil od 16. století především královské reprezentaci. Odehrávaly se zde korunovační slavnosti a hostiny, rytířské turnaje, trhy s uměleckým a luxusním zbožím. Tato reprezentační funkce je částečně zachována dodnes: ve Vladislavském sále se konaly volby prezidenta republiky a stále zde probíhají slavnostní shromáždění spojená s významnými dny České republiky.

    Festival Prague Sounds pokračoval v tradici mimořádných zářijových koncertů i v roce 2023, kdy se z hladiny Vltavy přesunul právě do Vladislavského sálu Pražského hradu, aby zde 3. září uvedl monumentální Válečné rekviem (War Requiem) Benjamina Brittena, ikonické hudební dílo 20. století.

  • Kasárna Karlín

    Prvního pluku 20/2
    186 00 Pra­ha 8 — Karlín

    zobrazit na mapě →

    Rozsáhlý objekt Kasáren Karlín byl otevřen v roce 1848 svému prvnímu účelu – ubytování vojáků. Tato funkce zanikla v 90. letech. Od té doby místo fungovalo spíše jako velké parkoviště, než ho v roce 2017 zabydlela skupina dobrovolníků. Před šesti lety začali nadšenci z neziskové organizace Pražské centrum oživovat nevyužívaný areál. Historická budova zůstala prázdná, kulturní akce a občerstvení obsadilo tzv. novou budovu naproti a široké nádvoří.  Z vojenského bazénu vznikla kavárna, ve které se konají přednášky a koncerty i v zimním období. K celoročnímu provozu slouží i prostor bývalých garáží, kde se v rámci festivalu Prague Sounds v roce 2023 odehrála klubová noc v čele s vycházející hvězdou britské hip hopové scény Kofi Stonem.

     

  • kostel U Salvátora

    Salvátorská 1045

    110 00 Praha - Staré město
    zobrazit na mapě →

    Kostel si postavili pražští němečtí luteráni v letech 1611-1614, největším donátorem byl hrabě Jáchym Ondřej Šlik. Po bitvě na Bílé hoře sloužila řádu Paulánů. Reformy Josefa II řád Paulánů zrušily a kostel pak sloužil světským účelům jako mincovna, stáj, skladiště a snad i chudobinec. Roku 1863 změněné politické poměry v Rakousku dovolily sboru pražských luteránů si kostel pro svá shromáždění koupit. Od té doby prošel kostel řadou zásadních oprava rekonstrukcí. Od vzniku republiky slouží salvátorský kostel sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 1.

    V rámci večera Organic II vystoupila varhanice Katta a duo Trans Organic. Umělci využili unikátní varhany, jejichž rekonstrukce a dostavba byla dokončena v roce 2010 německou firmou Eule Orgelbau z Budyšína, opus 670. Nástroj s čistě mechanickou trakturou je třímanuálový s pedálem, má 48 rejstříků. Je postaven ve středoněmeckém stylu a je vhodný k interpretaci hudby od barokní až po raně romantickou. Jako speciální host večera Organic II se představila hudebnice s českými kořeny Emika.

Galerie
Galerie