CZ | EN

Místa konání

 • DOX+

  Poupětova 1339/3
  170 00 Praha 7 - Holešovice  
  zobrazit na mapě →

  Centrum DOX je vnímáno jako dynamická kulturní platforma a prostor pro konfrontaci rozdílných přístupů a tendencí, a to i díky své nezávislosti na státních institucích a programu založenému na mezinárodní spolupráci.

  Budova Centra DOX je ukázkou špičkové současné světové architektury. Mezinárodně uznávaný projekt přestavby staré továrny na multifunkční prostor je dílem architekta Ivana Kroupy. V roce 2008 byl DOX nominován na prestižní cenu Mies van der Rohe Prize a prestižní publikace The Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture ho řadí mezi nejzajímavější světové architektonické projekty posledních deseti let. Výstavní plochu více než 3 000 m² doplňuje kavárna, knihkupectví a designový obchod.

  V roce 2018 se DOX rozšířil o technicky špičkově vybavený multifunkční sál DOX+, který vznikl podle návrhu architektonického studia Petr Hájek Architekti. Slouží především scénickým uměním – divadlu, tanci, hudbě, filmu či performanci. Také sál DOX+ byl v roce 2018 nominován na evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe. DOX+ představuje cenný příspěvek do pražského koncertního života. Moderní multifunkční sál je díky promyšlené akustice prvotřídním prostorem pro provádění současné hudby.

  Festival Struny podzimu v DOX+ uvedl mj. skladatele Michaela Gordona nebo skladatelku Caroline Shaw.

   

 • Rudolfinum

  Alšovo nábř. 12,
  110 00 Josefov
  227 059 227
  zobrazit na mapě →

  Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

  V rámci festivalu Struny podzimu v Rudolfinu zde vystoupili mj. Cassandra Wilson, Daniel Hope, Brad Mehldau, Ahmad Jamal, Gil Shaham, Charles Lloyd, Lizz Wright, Hugh Masekela, Jiří Suchý a další.

   

 • La Fabrika

  Komunardů 1001,
  170 00 Praha 7-Holešovice
  zobrazit na mapě →

  Kulturní centrum La Fabrika se nachází v pražských Holešovicích. Komplex vznikl propojením, přestavbou a dostavbou několika továrních objektů z počátku dvacátého století podle návrhů ateliéru KAVA. Industriální původ propůjčil La Fabrice zvláštní půvab a originalitu. Rekonstrukce Slévárny byla dokončena v roce 2012. Již předtím se však v prostředí bývalé továrny konaly alternativní site-specific projekty, které využívaly právě onu syrovost chátrajícího objektu. Při rekonstrukci zůstaly zachovány v maximální míře cenné architektonické tovární prvky i dřevěné trámy původní stropní konstrukce, které spolu s okny, kterými může do sálu pronikat denní světlo, dodávají tomuto prostoru jeho měkkost.

  V minulosti zde v rámci festivalu Struny podzimu vystoupili například raper Soul Williams, mistři slova Kae Tempest, varhaník Ondřej Pivec, multiinstrumentalista Jiří Slavík či smyčcové kvarteto JACK Quartet. 

   

 • Forum Karlín

  Pernerova 51,
  186 00 Praha 8-Karlín
  zobrazit na mapě →

  Forum Karlín se nachází v těsné blízkosti centra Prahy v části Karlín, která v současné době expanduje rozvojem v oblasti moderní architektury. Projekt byl postaven na pozemcích historického objektu, který od roku 1908 sloužil jako továrna na moderní parní kotle společností Českomoravská Kolben & Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill, který o svém projektu řekl: „Forum Karlín je unikátní industriální budova. Šlo mi o to, zvýraznit jedinečnost tohoto působivého prostoru a citlivě přeměnit jeho původní industriální využití. Tento projekt nového funkčního využití budovy úspěšně vyzdvihuje krásu karlínského industriálního historického odkazu.“

  Struny podzimu v sále Fora Karlín v minulosti uskutečnily mj. koncert Steva Reicha, koncertní provedení hudby Zdeňka Lišky k filmu Markéta Lazarová a také zde uvedly oratorium Anthracite Fields Julie Wolfe.

 • Lucerna, Velký sál

  Štěpánská 61,
  110 00 Nové Město
  224 225 440
  zobrazit na mapě →

  Stavbu Paláce Lucerna realizoval stavitel Ing. Vácslav Havel (dědeček bývalého prezidenta České republiky Václava Havla). Palác měl původně sloužit jakožto hokejový stadion, ale již na počátku výstavby došlo ke zjištění, že pro tyto účely sál nevyhovuje především rozměrově, a projekt musel být narychlo přepracován na velký společenský sál. Na tehdejší dobu se jednalo o velice unikátní stavbu, neboť to byla jedna z prvních železobetonových staveb v Praze vůbec, navíc s velmi originálně řešenou, sklem zastřešenou pasáží. Také celkové architektonické řešení je zajímavé, stavba nese výrazné rysy doznívající pozdní secese, a právě nastupujícího modernismu.

  Velmi pravděpodobným autorem fasády do Vodičkovy ulice č. 36/704 byl architekt Osvald Polívka (1859–1931), jenž Vácslavu Havlovi navrhoval fasády jeho činžovních domů v Praze (Haštalská 6 a 8, Vězeňská 4, V Kolkovně 5 a 7, Myslíkova 4, Rašínovo nábřeží 70 a 78), které Havel vesměs prodal, aby mohl financovat stavbu Lucerny od roku 1905. Jádrem komplexu je Velký sál Lucerny, který zabírá celkem tři podzemní podlaží s kapacitou až 2 500 diváků. Prakticky od ukončení výstavby a uvedení komplexu do provozu až do dnešních dní se jedná o významné kulturní a společenské středisko hlavního města, a to jak někdejšího Československa, tak i České republiky.

  Struny podzimu se do slavné historie sálu zapsaly mj. koncerty Sonnyho Rollinse, Waynea Shortera, Gidona Kremera s Kremeratou Baltica, Jasona Morana, Brada Mehldaua s Chrisem Thilem nebo Punch Brothers.

   

 • Divadlo Archa

  Na Poříčí 1047/26,
  110 00 Nové Město
  zobrazit na mapě →

  Archa si od svého založení v roce 1994 vybudovala solidní pověst na domácích i mezinárodních progresivních scénách svou jedinečnou dramaturgií a inovativními projekty. Funguje jako produkční dům, který umělcům poskytuje prostor pro jejich tvorbu. Dnešní Divadlo Archa sídlí v prostorách původního divadla D34, následně Divadla E. F. Buriana, v budově funkcionalistického bankovního paláce (Legiobanka) v rondokubistickém stylu vystavěného v letech 1937-1939. Autorem návrhu byl architekt František Marek a nové řešení interiéru je dílem architekta Ivana Plicky.

  Na Strunách podzimu se zde představila folková dvojice Andy Irvine a Paul Brady, písničkářka Dagmar Voňková, ale i Shabazz Palaces.

   

 • ROXY

  Dlouhá 33
  110 00 Praha 1

  zobrazit na mapě →

  Klub Roxy sídlí v budově, která před druhou světovou válkou původně sloužila jako kino. Architekt kina ještě před válkou odešel do New Yorku, kde navrhl téměř identický prostor, rovněž pojmenovaný Roxy. Novodobá historie klubu Roxy se píše od roku 1992. Nyní Roxy patří mezi jedny z nejdůležitějších míst tuzemské taneční scény, kde se kromě parties uskutečnila také celá řada dnes již kultovních koncertů. Klub charakterizují stylová art-deco architektura prvorepublikového kina, vášeň pro hudbu a cit pro umění. Ve vzájemné symbióze s klubem funguje v prvním patře také kavárna, galerie a divadlo NoD – nekonvenční prostor mnoha tváří.

  Historie klubu se proplétá i s historií festivalu Prague Sounds/Struny podzimu. Roxy hostilo festivalové klubové noci nazvané Spotlight, během nichž publikum strhly tehdy teprve vycházející hvězdy jako Ghostpoet, Young Fathers, Andreya Triana, Robert Glasper Experiment, GoGo Penguin, Taylor McFerrin nebo Chris Dave.

Vstupenky
Vstupenky