CZ | EN

Festival zakončí rudolfinská premiéra Bert & Friends s „klavírním” programem KLASIRDO. Koncert poběží živě na radiu Wave, záznam poté na Štědrý den na iVysílání.cz ČT

15/11/2023

Sedmadvacátý ročník festivalu Prague Sounds zakončí v sobotu 18. listopadu vůbec první vystoupení kapely Bert & Friends v pražském Rudolfinu. Pro sál využívaný především pro koncerty vážné hudby připravila česká formace okolo frontmana Alberta Romanuttiho speciální program nazvaný KLASIRDO, v rámci kterého představí klavírní verze svých skladeb.

Bert & Friends jsou jediným českým jménem v rámci letošního programu festivalu Prague Sounds, na kterém od 1. listopadu vystoupili například Benjamin Clementine, Ron Carter, Angélique Kidjo, Alva Noto a Ensemble Modern nebo JACK Quartet. „Je pro nás obrovská čest objevit se na programu tohoto festivalu mezi těmi skvělými umělci. A vystupovat s našimi písněmi v Rudolfinu je velká událost. Bude to taková oslava klavíru, citujeme v ní i vážnou hudbu jako třeba skladatele Bedřicha Smetanu nebo Petra Hapku, Psí vojáky a další,“ říká frontman Bert & Friends Albert Romanutti a dodává: „Hru na klavír si velmi užívám, naše písničky se pak ukáží v úplně jiném světle. Přitahuje mě na tom ta jejich ryzost,“ dodává Romanutti. Kapela s tímto konceptem již jednou vystupovala v roce 2020 v rámci Radio Wave Live Session, záznam také vyšel na vinylu.

Právě radio Wave bude vyprodaný koncert z Rudolfina živě přenášet, Česká televize z něj pořizuje pro kanál ČT art záznam.

Těší nás velký zájem diváků o naše koncerty, které nenabízejí prvoplánový hudební zážitek. Vyprodaní byli nebo jsou například Benjamin Clementine, Alva Noto, Owen Pallett, Nathan Fake, Kofi Stone, Organic II nebo právě Bert & Friends. Skvěle byla přijatá také vystoupení africké zpěvačky Angélique Kidjo nebo legendárního baskytaristy Rona Cartera,“ hodnotí průběh festivalu Prague Sounds jeho ředitel Marek Vrabec.

Galerie
Galerie