Program
CZ | EN
ne 03 11 2024    20:00
Branford Marsalis Quartet
Lucerna, Velký sál
ne 03 11 2024    20:00   
Lucerna, Velký sál
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře
Lucerna, Velký sál
Foto

Branford Marsalis, rodák z New Orleans, je oceňovaný saxofonista, kapelník, špičkový sólista, filmový a broadwayský skladatel. Během své bohaté hudební kariéry získal mnohá ocenění včetně tří Grammy. Agentura National Endowment for the Arts ho uvádí jako jazzového mistra a předního představitele současné umělecké virtuozity.

Branford Marsalis Quartet, který založil v roce 1986, zůstává jeho hlavním polem působnosti. Za více než tři desetiletí své prakticky nepřetržité existence se kvarteto etablovalo v obrovské žánrové šíři a je ceněno pro nekompromisní interpretaci jak původních skladeb, tak jazzových a popových standardů. Branford Marsalis však svou hudbu neomezuje pouze na jazzové kvarteto. Marsalis je častým hostem ansámblů klasické hudby a stále častěji je vyhledáván jako sólista uznávaných orchestrů po celém světě, kde hraje díla skladatelů, jako jsou Copeland, Debussy, Glazunov, Ibert, Mahler, Milhaud, Rorem, Vaughan Williams a Villa-Lobos. Díky legendárnímu hostování s kapelou Grateful Dead a spolupráci se Stingem se stal oblíbencem fanoušků i v oblasti popu.

 


„Branford Marsalis neustále zaujímá výsostné umělecké postavení, které mu právem přináší uznání jako „největšímu z jazzových tenor saxofonistů.“

 

Los Angeles Times


Jeho práce na Broadwayi mu vynesla cenu Drama Desk Award a nominace na cenu Tony za proslulá obnovená představení Bohem zapomenuté děti, Ploty a A Raisin in the Sun. Nominaci na cenu EMMY získal za hudbu k dokumentárnímu filmu pro History Channel Tulsa Burning: The 1921 Race Massacre. Pro filmové plátno dále složil původní hudbu k filmům Mý lepší blues režiséra Spikea Leeho, Nesmrtelný život Henrietty Lacksové s Oprah Winfrey v hlavní roli, Ma Rainey – matka blues s Violou Davis a Chadwickem Bosemanem a ke snímku Rustin s Chadwickem Bosemanem v hlavní roli.


Line-up

Branford Marsalis – tenor, soprán saxofon

Joey Calderazzo – piano

Eric Revis – kontrabas

Justin Faulkner – bicí 

Koupit vstupenku

Lucerna, Velký sál

Štěpánská 61,
110 00 Nové Město
224 225 440
zobrazit na mapě →

Vstupenky