Program
CZ | EN
čt 07 11 2024    20:00
Oneohtrix Point Never
ARCHA+
čt 07 11 2024    20:00   
ARCHA+
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře
ARCHA+
Foto

Audiovizuální kouzelník a jedna z největších osobností současné experimentální elektronické scény.

Vizionář elektronické hudby! Takového výjimečného označení se dostalo Danielu Lopatinovi aka Oneohtrix Point Never z mnoha stran. Produkoval nahrávky pro Davida Byrnea, psal pro FKA Twigs nebo Anohni, složil hudbu k filmům Dobrý časy a Drahokam. Co ho ale odlišuje od všech ostatních, je jeho sólová tvorba, která mu vynesla pověst jednoho z největších hudebních průkopníků současnosti. Hudba vždy nezaměnitelná a originální, která vstřebává neuvěřitelnou šíři vlivů - od minimalismu přes noise až po koláže. Ve svých skladbách spojuje staré a nové - samply, syntetizátory i akustické nástroje, útržky archivních televizních dialogů nebo devadesátkových reklam, občas si udělá výlet do popu, altrocku, minimalismu nebo noiseové hudby. Jeho skladby jsou někdy temné, ale někdy vás dokáží odzbrojit poklidnou náladou a atmosférou současného popu.


„Velkolepé a podmanivé elektropopové skladby.”

 

New York Times


Jeho zatím poslední album z roku 2023 nazvané Again je opět typickým zvukovým amalgámem. Inspiruje se post-rockem, progresivním rockem a orchestrální hudbou, míchá elektroniku se smyčci. Výsledek je plný osobitosti, hravosti a důvtipu, ale nejde vůbec o chladný kalkul. Naopak - písně překypují nápady, osobním a citovým zaujetím. Jako by se v nich odrážely Lopatinovy vzpomínky na to, co slyšel v mládí - ale ve zpětném pohledu člověka středního věku. „Základní impulz k tvorbě u mě často přichází z jistého pocitu zmatku, který obestírá vzpomínky na hudbu mého mládí,” říká. „Vždy se k nim vracím jako k nekonečnému, i když asi falešnému, zdroji,” dodává s nadsázkou.


„Jedno z nejdůležitějších jmen současné avantgardní elektronické hudby.”

 

Guardian


Lopatinovo živé vystoupení vás zavede na audiovizuální dobrodružství, při kterém videoprojekce a světelný design pomáhají zdůraznit další stránky jeho hudby. Kritici jeho koncerty charakterizovali jako komplexní a dechberoucí zážitky pro smysly. A přesně to slibuje vystoupení Oneohtrix Point Never na festivalu Prague Sounds.


Line-up

Oneohtrix Point Never – elektronika 

Koupit vstupenku

ARCHA+

Na Poříčí 1047/26,
110 00 Nové Město
zobrazit na mapě →

Vstupenky