Program
CZ | EN
so 18/11 2023    20:00
Bert & Friends
Rudolfinum
so 18 / 11 2023    20:00   
Rudolfinum
Foto

Rudolfinský debut kapely Bert & Friends s názvem KLASIRDO představuje klavírně laděné pojetí klasických písní Berta a jeho přátel.

Kapela Bert & Friends umí – jako jedna z mála v Česku – skloubit chytlavé melodie s nadsázkou, hudební sofistikovaností a novátorským duchem. To celé balí do dobré nálady, a i proto je uznávaná jak širším publikem, tak odbornou veřejností. Na kontě má Cenu Anděl za nejlepší videoklip a nominaci za objev roku, Cenu Apollo za inovaci v hudbě nebo cenu Žebřík za objev roku. Milovníci nálepek budou jistě kvitovat přídomek alternativní pop, ovšem tzv. „mass appeal“ kapely je víc než zřejmý. To potvrzují nejen vyprodané kluby po celé republice, ale i stále častější vystoupení na prestižních multižánrových festivalech, např. Colours of Ostrava, Rock for People, MFF Karlovy Vary, Pohoda či Pop Messe.


„Bert and Friends dokázali, že na tuhle kapelu můžete jít třeba desetkrát a stejně vás to bude bavit pořád, možná ještě víc. A je úplně jedno, jestli hraje před stovkou lidí, nebo před desítkami tisíc.“

iReport


Kapela v poslední době úspěšně koketuje také s divadelní scénou. Objevuje se v inscenaci Národního divadla Bakchantky, Bert od dubna též v inscenaci s texty Michala Horáčka GEN XYZ divadla La Putyka. Z charismatického frontmana a autora všech skladeb, Alberta Romanuttiho, se stává výrazná a jemně kontroverzní figura zdejší hudební scény. O to zajímavější je, že pod pláštíkem absurdity a hudební nadsázky se skrývá vystudovaný dirigent a skladatel. Věnuje se mj. filmové hudbě (předloňský film Marťanské lodě Jana Foukala), loni debutoval celovečerním filmem Sami doma, který spolurežíroval a také v něm hraje. Písně kapely se objevily rovněž v seriálu České televize Stíny v mlze.

Členové kapely vystudovali Konzervatoř Jaroslava Ježka a jako špičkoví muzikanti se nebojí žádných výzev. Tou aktuální je právě KLASIRDO na podiu Rudolfina v kontextu festivalu Prague Sounds.


LINE-UP:

Albert Romanutti – autor, klávesy, zpěv

Vladimír Mikláš kytara

Jakub Šindler  bicí

David Herzig – baskytara


PROGRAM:

Odhadovaná délka koncertu: 80 min

bez přestávky


DRESS CODE:

Smart casual

Galerie

Rudolfinum

Alšovo nábř. 12,
110 00 Josefov

zobrazit na mapě →

Galerie