CZ | EN

Český rapper Idea jako předskokan. Po skončení after-party! Kofi Stone nevystoupí na Prague Sounds sám. Klubová noc proběhne nově v Kasárnách Karlín

2/10/2023

Máme radost, že se nám program koncertu rappera Kofi Stonea, vycházející hvězdy britského hiphopu, rozrůstá. Jako předskokan vás rozehřeje přední český rapper Idea, afterparty pak obstarají vybraní DJs - hip-hop, soul, funk. Festivalová klubová noc proběhne 17. listopadu místo Lucerna Music Baru nově ve stylovém prostředí Kasáren Karlín. Start ve 20 hodin, konec ... v nedohlednu :-)

Kofi Stone se narodil ve východním Londýně a vyrostl v Birminghamu. Vypracoval se od battle rapu na hřišti přes busking s přenosným reproduktorem a mikrofonem v ulicích Birminghamu až po vlastní koncerty v klubech. Zaujal britskou hip hopovou smetánku (jeho velkým fanouškem je i Loyle Carner, který Stonea na začátku letošního roku pozval na společné turné) i hudební fanoušky svým stylem, v němž se snoubí hudební objevitelský naturel, úcta k historii žánru, osvěžující přímočarost a osobitý lyrický pohled na svět. Stone vydal v roce 2017 singl Stories in Pyjamas a v roce 2019 své debutové album Nobody Cares Till Everybody Does. Na desce hostovali Carner a další britské hip hopové hvězdy Maverick Sabre a Ady Suleiman, díky čemuž okamžitě zpozorněla i kritika. Stone na nahrávce přináší charakteristický zvuk s vlivy oldschoolu z počátku 90. let, jazzové samply a svůdnou vypravěčskou flow. V jednotlivých skladbách vypráví svůj životní příběh počínaje dětskými problémy a složitým rodinným zázemím a konče jeho vzestupem na výslunní, o kterém se však vyjadřuje s pokorou a nadhledem. Stone tak reprezentuje vypravěčskou formu hip hopu, jež se obejde bez gangsterských berliček a jde rovnou k podstatě sdělení. Jeho oduševnělá, jazzově laděná hudba a působivé osobní texty ho řadí na seznam umělců, které se vyplatí sledovat.

Vstupenky na jedinečnou klubovou noc jsou k dostání zde.

Vstupenky
Vstupenky