Program
CZ | EN
08 11 2024    20:00
McKinley Dixon
La Fabrika
08 11 2024    20:00   
La Fabrika
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře
La Fabrika
Foto

Výrazné texty a nakažlivé beaty s příměsí jazzu a funku – to je McKinley Dixon, jedno z nejaktuálnějších jmen mladé americké hip hopové scény. Poprvé v České republice!

Festival Prague Sounds po loňském nezapomenutelném vystoupení mladého britského rappera Kofiho Stonea přichází opět s klubovou nocí. Tentokrát s českou premiérou jednoho z nejzářivějších mladých jmen amerického hip hopu – rapperem McKinley Dixonem. Jeho průlomová deska z roku 2021 nazvaná For My Mama and Anyone Who Look Like Her uvedla na scénu nový a především jedinečný hlas. Album si získalo přízeň kritiků a fanoušků díky jazz-rapovým vlivům a jiskřivé improvizované hudbě, která vytváří skvělé pozadí pro Dixonův okouzlující a svobodný projev. A nechybí texty na velkou šíři témat – zároveň poetické i výmluvné. Nikoho by proto nemělo překvapit, že rapper uvádí americkou spisovatelku Toni Morrisonovou jako „největší rapperku všech dob.”


„Přesvědčivě podané příběhy ze současného života se snoubí se svůdnou jazzovou instrumentací.”

 

DIY Magazine


Dixonovo zatím poslední album Beloved! Paradise? Jazz! je pojmenováno právě po třech nejslavnějšíchdílech této autorky. Nad současnou obvyklou hip hopovou produkci nahrávka vystupuje díky energickému a výraznému zvuku, využití živých nástrojů a literárních i osobních textů. To vše dělá z poslechu Dixonova živelného projevu silný zážitek. Jde o desku, ze které vyzařuje život, pulzuje textařským i hudebním mistrovstvím a představuje závan čerstvého vzduchu v současném hip hopu. Dixon vnímá album jako zobrazení svého života v posledních dvou letech a je připraven to předvést živému publiku: „Tyto myšlenky jsem držel tak dlouho v sobě, že se nyní nemohu dočkat, až je dostanu ze sebe ven!”

McKinley Dixon se narodil v Marylandu, nyní ale žije v Chicagu, ve městě, které ho dle vlastních slov inspiruje a je „plné magie.” A „magie” je také slovo, které někteří použili k popisu živých vystoupení tohoto jazzového rappera. Jeho česká premiéra na Prague Sounds slibuje silný zážitek!


Line-up

McKinley Dixon – vokály

Koupit vstupenku

La Fabrika

Komunardů 1001,
170 00 Praha 7-Holešovice
zobrazit na mapě →

Vstupenky