Program
CZ | EN
15 11 2024    20:00
Roomful of Teeth
Divadlo X10
15 11 2024    20:00   
Divadlo X10
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře
Divadlo X10
Foto
Česká premiéra průkopnického amerického souboru současné vokální hudby. Držitelé Grammy a dvou nominací uvedou mimo jiné kompozici Partita for 8 Voices skladatelky Caroline Shaw oceněnou Pulitzerovou cenou.

Od svého vzniku v Massachusetts v roce 2009 se Roomful of Teeth stali jednou z nejslavnějších a nejdiskutovanějších vokálních formací na světě. Díky spolupráci s předními současnými skladateli a využití nejmodernějších technologií mění vnímání toho, co vůbec může být považováno za vokální hudbu. Jejich živá vystoupení si získala pověst výjimečných zážitků, využívají tradičním i zcela novým způsobem nejrůznější vokální techniky, od hrdelního zpěvu až po jódlování, a zkoumají nekonečné možnosti řeči. Každý jejich koncert potvrzuje přesvědčení uměleckého ředitele Brada Wellse, že „hlas toho dokáže mnohem mnohem více.”


„Pozoruhodné.”

 

New York Times


Caroline Shaw, současná americká skladatelka a autorka, která na Prague Sounds v roce 2021 zanechala nezapomenutelný dojem vystoupením s formací Attacca Quartet, je příležitostnou členkou Roomful of Teeth. Pro formaci napsala proslavenou skladbu Partita for 8 Voices, která od jejích členů vyžaduje mimo jiné vzdychání, šeptání, mrmlání, bručení i jódlování. Caroline Shaw za ni získala v roce 2013 Pulitzerovu cenu za hudbu. Na festivalu Prague Sounds zazní česká premiéra této kompozice.   


„Experimentální formace, která mění naše pojetí harmonie.”

 

New Yorker


Návštěvníci koncertu se mohou také těšit na další dvě skladby - Psychedelics newyorského skladatele Williama Britella a On Stochastic Wave Behaviour Leilehuy Lanzilotti, skladatelky a zvukové umělkyně, potomkyně původních obyvatel Havaje, která se sama v roce 2022 dostala mezi finalisty Pulitzerovy ceny.

Roomful of Teeth do současnosti vydali čtyři alba, zatím poslední kritiky skvěle přijaté Rough Magic v roce 2023.


Line-up

Estelí Gomez

Mingjia Chen

Eliza Bagg

Martha Cluver

Jodie Landau

Steven Bradshaw

Thomas McCargar

Cameron Beauchamp

Koupit vstupenku

Divadlo X10

Charvátova 10/39,
110 00 Praha 1

zobrazit na mapě →

Vstupenky