CZ | EN

Kostelní varhany jako hudební nástroj pro 21. století představí v rámci doprovodného programu v pražském kostele u Salvátora večer Organic II

16/10/2023

Festival Spectaculare uvede ve spolupráci s Prague Sounds 11. listopadu unikátní akci Organic II, na které vystoupí dva české projekty, a to Katta/Vox Organi a duo Trans Organic. To s tradičním nástrojem pracuje v nových souvislostech, v kombinaci s živými nástroji a elektronickou hudbou. Jako speciální host večera vystoupí hudebnice a producentka s českými kořeny Emika. Nejdříve společně s varhanicí Kattou uvedou několik skladeb, ve kterých se propojí Kattin monumentální zvuk chrámových varhan s podmanivou elektronikou Emiky. Během večera tato významná hudebnice pohybující se na pomezí klasiky a elektronické hudby pokřtí také album Vox Organi, které vydal německý label Emika Records. Závěr večera poté obstará djský set, během kterého zahraje Emika výběr nových, zatím ještě nevydaných, písní.

Po studiu na prestižních školách a letech interpretace klasiky se hudebnice Katta rozhodla začít psát pro varhany i vlastní skladby. „Dovolila“ si je v roce 2016 zamíchat mezi Bacha, Messiaena a Pärta na album Veni Sancte Spiritus a ukázalo se, že odvážnému štěstí přeje. Nahrávka jí otevřela nové možnosti hudebního vyjádření.

Její první čistě autorské album Katta: Vox Organi vyšlo letos v květnu a všechny zvuky na něm pochází z varhan v kostele U Salvátora. Tedy s výjimkou jejího hlasu, který zpívá staré duchovní texty.

Večer v kostele zahájí duo Trans Organic, v němž se potkali mezinárodními cenami ověnčená varhanistka Markéta Schley Reindlová a multiinstrumentalista Tomáš Reindl. Spojují tradiční zvuk chrámových varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla a dalšími nástroji.

Více o programu zde.

Vstupenky
Vstupenky